Danas se sa startom u centru Jastrebarskog održao 19. Jaskanski polumaraton, “Memorijal Predrag Bošnjak” – cestovni kup Hrvatske. Utrku je organizirao Atletski klub “Jastreb99”, a moglo se je trčati tri staze – 5 km, 10 km i 21 km (polumaraton). Polumaraton je najzahtjevnija dionica ne samo po kilometraži već i sa vrlo zahtjevnim uzbrdicama, a cijela staza je valovita.
Puno je Karlovčana nastupilo na svim profilima utrka. Na polumaratonu sudjelovalo je 200 trkača i trkačica. RaN 047 ostvario je zapažene rezultate. Mladen Lišnjić ostvario je najbolji rezultat 1.35.20 i time zauzeo 5. mjesto u kategoriji M45. Gabrijela Šalković bila je ukupno 4. od 42 žene i 3. u kategoriji Ž40 s otrčanim vremenom 1.44.13. Goran Stanojević pretrčao je stazu u izvrsnom vremenu – 1.38.42 i time je u svojoj kategoriji M55 zauzeo 3. mjesto. Silvio Car otrčao je 21 km za 1.55.45 te je 22. u kategoriji M45.
Jučer se u Zagrebu održao već tradicionalni Lidl Zagreb Trail 2017. na kojem je nastupao Damir Matan. Izuzetno zahtjevna utrka po Medvednici dužine 24 km. Damir je stazu završio za 3 sata i od ukupno 109 muških natjecatelja zauzeo je 35. mjesto.
Sezona utrka je krenula i već sljedeća je u petak u Samoboru – Noćna utrka Samobora na 5km i 10 km na kojoj nastupaju naši članovi i polaznici škole trčanja.

Komentiraj

komentari

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.