U subotu 06.04.2019. održana je 2. Ban trail utrka u Zaprešiću u organizaciji RŠA “Ban” .

3 staze, 4 utrke, za natjecatelje na 2 i 4 noge:
– 2. kolo KontinenTrail lige
– 4. kolo Canicross Prins Canicross Croatia trail lige
Sport i zabava na bregima zaprešićkog kraja privukla je ove godine oko 500 trkača iz Hrvatske i Slovenije. na stazi nas je dočekao blata i vode, doslovno do koljena na nekim mjestima, dosta strmih uzbrdica, prekrasan zaprešički kraj… ovo je jedna od ljepših trail utrka u hrvatskoj, a što se tiče organizacije također ocjena 5.

RaNovci su nastupali na srednjoj, Banovoj stazi u dužini od 17 km i dugačkoj, Junačkoj u dužini od 26 km. 

Najbolje plasirana bila je Gabrijela Šalković otrčavši dugu stazu u vremenu od 2h i 38 minuta te je time zauzela ukupno 3. mjesto žene i 1. u kategoriji 35+ . Na dugoj stazi trčao je i Saša Mikašinović. Njegovo otrčano vrijeme bilo je 2h 43 min, te je time zauzeo ukupno 24 mjesto i 9. u kategoriji 45+.

Najbolji od RaN-ovaca na kratkoj stazi bio je Silvio Car sa otrčanim vremenom od 1h 40 min te je time bio ukupno 29. i 6. u kategoriji 45+

Na srednjoj stazi (17 km) Vanda Gašpar Mitrečić otrčala je svoju prvu trail utrku, a zajedno sa njom u cilj je ušla Mirjana Grbac u vremenu od 2h 29 min.

Tu stazu trčali su još Ana i Ivica Sudac u vremenu od 2h 22 min i Jadranka Belavić  sa vremenom 2h 40 min.

Ekipno u Kontinentrail ligi RaN 047 nakon 2. kola je i dalje na 8 mjestu od ukupno 20 ekipa.

Na Osječkom ferivi polumaratonu nastupao je Emil Brnardić otrčavši stazu za  1,58,08.

Komentiraj

komentari